Czym Livenorm różni się od popularnych, często reklamowanych suplementów na wątrobę?
Powszechnie reklamowane suplementy najczęściej przynoszą ulgę przy uczuciu niestrawności po zbyt ciężkich posiłkach. Livenorm natomiast zawiera wyciągi odzwierciedlające skład trzech roślin, o dobrze udokumentowanym działaniu na wątrobę. Każda z tych roślin w inny sposób wspomaga wątrobę, a ich działania wzajemnie się uzupełniają, co znacznie zwiększa ich skuteczność. Dzięki temu wystarczy przyjmować jedną kapsułkę Livenormu dziennie, podczas gdy producenci popularnych suplementów zalecają stosowanie od 3 do 6 tabletek dziennie.
Dlaczego Livenorm jest zalecany w chorobach skóry?
Gdy wątroba jest przeciążona i nie może dobrze spełniać swojej funkcji oczyszczającej, wówczas związki toksyczne, które powinny zostać usunięte dostają się do krwiobiegu. Organizm broniąc się przed ich szkodliwym działaniem za wszelką cenę stara się ich pozbyć. Zastępczą drogą ich usunięcia jest droga przez skórę, która w pewnym sensie zaczyna „wyręczać” wątrobę. W czasie tego procesu do skóry dostaje się wiele substancji toksycznych, które robią w skórze prawdziwe spustoszenie. Stają się przyczyną powstawania wielu problemów, takich jak stany zapalne, czyraki, trądzik czy wykwity łuszczycowe.
Czym różni się kapsułka od tabletki?
Wiele osób nie wie czym tabletka różni się od kapsułki? Tymczasem różnica jest istotna. Tabletka, ze względów technologicznych, aby mogła być wyprodukowana musi w swoim składzie zawierać wiele dodatkowych składników pomocniczych. Np. bardzo popularny preparat na wątrobę, dostępny w
formie tabletek, oprócz substancji czynnej (wyciągu ziołowego) zawiera wiele substancji pomocniczych, między innymi: laktozę, celulozę mikrokrystaliczną, krzemionkę, stearynian magnezu, Povidon K 30, glicerydy, szelak, sacharozę, gumę akacjową, dwutlenek tytanu, Makrogol 6000 czy
gicerol.
Natomiast Livenorm w postaci kapsułek żelatynowych jest „bliżej natury”. Sama kapsułka jest z żelatyny, a w jej skład (oprócz 3 wyciągów ziołowych) wchodzi jedynie celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu i krzemionka.
Co to jest niealkoholowe stłuszczenie wątroby?
Jest to nadmierne gromadzenie się związków tłuszczowych w komórkach wątroby, co niekorzystnie wpływa na jej funkcje. Często temu stanowi towarzyszy zapalenie. Ponieważ coraz częściej stłuszczenie występuje u osób nienadużywających alkoholu powstało określenie niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Najczęstszą przyczyną takiej sytuacji jest nadwaga, otyłość, cukrzyca, złe nawyki żywieniowe – jedzenie tłustych potraw, jedzenie typu fast food, nadmierna ilość słodyczy, siedzący tryb życia, nadużywanie leków, a także wirusowe zapalenia wątroby.
Czy jedzenie nasion ostropestu ma takie samo działanie jak Livenorm?
Substancje czynne zawarte w nasionach ostropestu plamistego są bardzo wrażliwe na działanie soków trawiennych, szczególnie kwaśnego środowiska soku żołądkowego. Gdy jemy same nasiona to substancje w nich zawarte są rozkładane zanim zostaną wchłonięte przez ściany jelita do krwi, a skuteczne działanie mają tylko te związki, które dostaną się do krwiobiegu. W przypadku Livenormu standaryzowany wyciąg z ostropestu ma w każdej kapsułce stężenie umożliwiające przedostanie się do krwi odpowiedniej ilości związków czynnych. Ponadto kapsułka Livenormu zawiera dodatkowo wyciągi z mniszka lekarskiego i karczocha, które wzajemnie wzmacniają swoje działanie. Tak dobrany skład zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wątroby.
Czy stłuszczenie wątroby można cofnąć?
Tak na szczęście ten stan jest odwracalny. Co to znaczy? Jeżeli wspomożemy pracę wątroby i odpowiednio zmienimy sposób odżywiania, to wątroba zregeneruje się i przestaną nas trapić dolegliwości, których nigdy nie powiązalibyśmy z jej niewydolnością. Do takich stanów, pozornie niezależnych od wątroby należą np. kłopoty ze skórą.
Dlaczego częste jadanie w restauracjach wymaga wspomagania pracy wątroby?
Rzeczywiście lekarze, zwłaszcza hepatolodzy, zalecają Livenorm osobom, które dużo czasu spędzają w delegacji, gdzie żywią się w restauracjach lub często biorą udział w spotkaniach połączonych z konsumpcją ciężkostrawnych posiłków i alkoholu. Dla wątroby regularne jedzenie w restauracjach to bardzo duże obciążenie, które z czasem może doprowadzić do jej stłuszczenia i powstawania stanów zapalnych. Aby temu zapobiec koniecznie trzeba dbać o dobry stan wątroby, najlepiej przez stosowanie odpowiedniej diety. Jeśli jednak rodzaj pracy, który wykonujemy nie sprzyja temu, to odpowiednia suplementacja wspomoże funkcjonowanie wątroby.